חזרה

Wellbeing: עידן חדש בחלל המשרד

האביב שבחוץ הוא עת להתרעננות ולהתחדשות, ופינת העבודה, בין אם בבית או במשרד, מבקשת להשתנות ולהפוך לנעימה ולפרודוקטיבית יותר. יותר מתמיד, ניכר כי תחושת הוולביינג (Wellbeing) במהלך העבודה תלויה בעיצוב סביבת העבודה בריהוט המשרדי הנכון.

ריהוט משרדי

החיים מתחילים לחזור למסלולם, אך התקופה המטלטלת שעברה על העולם נצרבה בתודעה והותירה את רישומיה: אם כהרגלים חדשים שסיגלנו לעצמנו, אם כתובנות שהעמיקו, ואם בשינויים מתבקשים של דפוסים ודרכי התנהלות. היום, בפרספקטיבה של שנה אחרי, אפשר להצביע על מסקנה אחת מרכזית: היכולת להיענות לשינויים מסביבנו ולגלות גמישות הייתה נקודת מפתח בהתגברות על המשבר.

 

בהיבט התעסוקתי, גילינו כי על מנת לשמור על ריכוז ולייצר תפוקת עבודה ראויה גם בבית אנו זקוקים לסביבת עבודה נוחה ותומכת, אבל גם גמישה וורסטילית. במשרד יש כנראה שולחן בחלל משותף או אפילו חדר אישי, אבל בבית הסתפקנו בפינה שקטה יחסית עם אינטרנט אלחוטי סביר. רבים מיהרו להספיד את קיומם של המשרדים וסביבות העבודה במתכונת המוכרת של טרום הקורונה. אך במהרה הסתבר כי טענות אלו אינן רלוונטיות: עובדים מאסו די מהר בפגישות הזום, בעוד שהמעסיקים כמהו לשמוע שוב את רחש העבודה בחלל המשותף. החזרה למקומות העבודה, אם כן, הפכה לאופציה רלוונטית ביותר. יחד עם זאת, אי אפשר להתעלם מכך שהתמורה המשמעותית ביותר שצמחה מתוך המשבר היא מודל העבודה ההיברידי, המשלב עבודה במשרד עם עבודה מהבית במינונים שונים, ושבעקבותיו תפוסת העובדים בחלל משתנה באופן יומיומי.