חזרה

זן ועיצוב המשרד

עם כל האתגרים שהתלוו אליה, השנה האחרונה גם סיפקה הזדמנות לבחון לעומק צרכים וערכים. אם במישור הפרטי היא חידדה את ערכם של בית ומשפחה, במישור העבודה היא דייקה והעמיקה את ערכה הרב של רווחת עובדים.

 

השנה החולפת אילצה אותנו להתכנס בבתים למשך תקופה ארוכה ואין זה פלא שכל הזדמנות לצאת לאוויר הפתוח הפכה ממש מתנה. האינסטגרם שלנו התמלא תמונות של שמיים והסלון התמלא ייחורים של סוקולנטים או גלעיני אבוקדו. ׳פרילופטסליב׳ (Friluftsliv), ״חיים באוויר הפתוח״ בתרגום חופשי מנורבגית, הוא טרנד הלייפסטייל התורן שמיובא אף הוא מארצות סקנדינביה הקרות וקושר את הקרבה לטבע כמועילה לגוף ולנפש גם יחד.

במקביל, למדנו לעשות יוגה מול הזום ואפילו מצאנו סוף סוף זמן להתחיל לתרגל מדיטציה כמו שתמיד רצינו. רבים מאיתנו נהנו מתחושת חופש מדומה או אמיתית, עם ההזדמנות לעצור מעט את מירוץ החיים ולגלות מחדש את חשיבותם של הפנאי, הטבע והמשפחה. נדמה שאנחנו בשיאו של עידן הניו אייג׳ וכולנו מחפשים את איכות החיים, את האיזון הנכון בין גוף ונפש, בין קריירה ופנאי, או במילה אחת: ׳וולביינג׳ (Wellbeing).

בינתיים, החודשים חלפו והאפשרות לצאת החוצה ואפילו לחזור למשרדים שוב על הפרק. חלק ממקומות התעסוקה מאמצים את המודל ההיברידי, המאפשר שילוב גמיש ומשתנה בין עבודה מהבית או מחלל העבודה במשרד. מה שנותר הוא לתהות איך משלבים את תחושת הוולביינג עת חזרתנו לשגרת עבודה.

בין אם נשארנו לעבוד בבית או שחזרנו סוף סוף למשרד, סידור סביבת העבודה שלנו בצורה מיטיבה ומותאמת יכול להשפיע רבות על בריאותנו הנפשית כמו גם על התפוקה שלנו. מחקרים רבים כבר הוכיחו שעיצוב נכון עשוי לתרום לבריאות טובה יותר ואף להחלמה קלה יותר במקרים רפואיים. אם כך, אין זה פלא שלחללים המטופלים נכון מבחינת תאורה, סאונד ובחירת הריהוט יש קשר ישיר ליצירת תחושה טובה והם מסייעים להירגע ולהרפות מדאגות.