בשליפה מהירה

כמות הניירת במשרד הולכת ומצטמצמת ככל שמחשבים תופסים עמדת מפתח רצינית יותר בהתנהלות היומיומית, ועדיין במרבית המשרדים ניצבים מדי יום העובדים וחוככים בדעתם היכן לאגור את הפריטים, הדפים, המכתבים ויתר האלמנטים שנצברים תדיר.

במקום להעלים את התוהו ולהטמינו בתחתית שולחן העבודה, או פשוט להתעלם ולשוב מדי בוקר לאותה ערימת בלגן, הרי שרצוי לשמור על סדר ועל מרחב עבודה מאורגן. אלו יחד יוצרים סביבת עבודה נעימה, מאפשרים לחשוב בבהירות ומותירים מקום להתקדמות אישית ומקצועית, שכן האנדרלמוסיה היא חסימה מכל בחינה שהיא.

ההכרה בחשיבות איננה פותרת את חבילות הדואר, ערימות ניירות, תקליטורים ומעטפות, ואיננה מעבירה אותן למקום סתרים מאורגן – השמירה על סדר אישי וסביבתי מצריכה מציאת פתרונות אחסון המותאמים לסביבת עבודה, והנם חלק ממערך ריהוט משרדי שלם, או תוספת אבזור פרקטית וזמינה. שילובם משפר את מתחם העבודה, והופך אותו נוח ומזמין יותר לשימוש.
פתרונות אחסון למשרד

זיהוי צרכים

תחילת הפתרון טמונה בזיהוי צרכי אחסון פרטניים למשרד, ודרכם נעשית חשיבה על נוחות, פרקטיקה, עיצוב בחדשנות טכנולוגית, אסתטיקה, אמירה אופנתית, וכן ניצול המרחב באופן אופטימלי.

חזותו של משרד מאורגן ומסודר משפיעה הן על העובדים בו והן על לקוחות ושאר אנשים שנכנסים אליו, וסופגים מאווירת ההקפדה השוררת בו. תכנון מקדים יתרום ביצירת אחסון נכון, יקל על ההתמצאות במשרד ויסייע בשמירה פשוטה על הסדר באופן רציף.

השלבים לאחסון מוצלח:

סוג הפריטים שיש לאחסן – ערכו תחקיר כתוב לגבי כל הפריטים שצריכים מקום אחסון.
דרישות וצרכים – קבועים ומשתנים, של עובדי המשרד בסביבות השונות.
חלוקה לפי זמינות – פריטים שיש לאחסן בהישג יד יהיו ברשימה אחת, פריטים שאפשר לאחסן
באזור נפרד ונגיש פחות, ברשימה שניה.

מחשבה על העתיד – מודולריות היא חלק מפרקטיות, אפשרו לכל פתרונות האחסון מקום לשינוי, בין אם מדובר ביחידת מדפים, ארונות, שידה או שולחן מנהלים עתיר מגירות. אלו צריכים לאפשר הזזה, הארכה, הקטנה, העמדה שונה וניוד.

בין חומר לצבע

פריטי אחסון למשרד נהנים מהקפדה פרקטית ברמת האיכות והאפשרויות, אך במקביל משלבים אסתטיקה משופרת הניכרת בבחירת החומר, הצורה, הסגנון והצבע, ובמקום ארונות אחסון משמימים ממתכת אפורה שהיו מקובלים עד לאחרונה, או מערכות מגירות ארוכות ואנונימיות, הרי שהצצה חטופה בהיצע העדכני מגלה כי מדפים, ארונות, ושאר מערכות אחסון, הפכו לחלק בלתי נפרד מקו עיצובי שלם במשרד.

במסגרת המגמה העדכנית, ניכרת נטייה ברורה להעדפת אלומיניום, מבריק או משופשף, המופיע לצד זכוכית בשלל יחידות מדפים. גם עץ בגוונים כהים עדיין אופנתי, וכן פריטים מפלסטיק צבעוני ושקוף למחצה, עז נוכחות, המופיע כחלק בלתי נפרד מגימור של ארונות אחסון, מדפי תצוגה ואף מגירות.

טיפים: אחסון נכון

על מנת לאפשר אחסון ותיוק מיידיים, צרו פתרונות אחסון המותאמים ייעודית לאלמנטים השונים, דוגמת מגירות שמאפשרות תיוק דפי 4A, כרטסות, וקלטות, לצד מדפים בגודל שהולם תקליטורים. מגירה או ארון שמותאמים לפריט המאוחסן בהם, מאפשרים חסכון של עד 30% ממקום האחסון, בזכות ניצול שטח במלואו.

השאירו מקום לתווית בחזית כל מגירה, קלסר, קופסא או ארון – רישום התכולה, לעיתים גם מספור וקטלוג, מאפשרים החזרה פשוטה למקום, תיוק נוח והתמצאות מיידית של עובדי המשרד השונים. במקרים מסוימים רצוי לאפשר גם נעילה, אם מדובר על אחסון של חומר מסווג או פריטים אישיים.

מדפים הם פתרון אחסון פשוט, מידיי וזמין, רב אפשרויות. ישנם מדפים מעץ, מתכת, זכוכית מחוסמת, פלסטיק וכמעט מכל חומר קיים. יתרונם של מדפים במראה קל ואוורירי יחסית, וחסרונם בכך שהם מציגים לעין כל את תכולתם, ומצריכים שמירה קפדנית על הסדר. אפשרות מהנה לשימוש במדפים היא בהצבתם כמחיצה, בין משרד בחלל פתוח לבין מסדרון, בין שתי עמדות עבודה או בין פינת הסבה וכל מתחם אחר, דוגמת שולחן כתיבה. מחיצה פתוחה המורכבת ממדפים תאפשר חציצה חלקית, באווירה דינמית ותוך שמירה על קשר עין בין הנוכחים, לצד פרקטיות שימושית.

בעזרת פתרונות אחסון אפשר להוסיף בתוך סביבת משרד, לצד שולחן מנהלים כבד ומאחורי כסא משרדי אנונימי, הרבה אמירה ואווירת חיים: הוסיפו מיכלי אחסון פלסטיים צבעוניים למראה מעודכן, סלסילות קש וראטן קלועות לאחסון ניירת ליצירת תחושת טבע כפרית, תיבות מתכת כסופות יתרמו לאווירת משרד מתועשת והי-טקית, וקופסאות בחיפוי עור יעטפו את מתחם המשרד בתחושה הדורה ורשמית.

חזות דינמית וצעירה מקנים גלגלים הנמצאים בתחתית יחידות מגירות המשמשות לאחסון פרקטי. ניוד מתאים לצרכים שונים בהתאם לקונספט עבודה קצבי. מערכות אחסון על גלגלים יכולות לשמש לא רק עובדים באופן אישי, אלא גם לאחסון של מכונת צילום ניידת, ערימות נייר, אביזרים משרדיים או כל מערך אחסון ואבזור דרוש – ולהוות עמדות עבודה ואחסון ניידות.

היכנסו לעמוד הפייסבוק של פיטרו